Coachella 2018:Τα ωραιότερα beauty looks που ξεχωρίσαμε το πρώτο Σαββατοκύριακο

Boho χτενίσματα, πλεξούδες, rainbow hair, top knots, glitter, λαμπερά μακιγιάζ, έντονες δόσεις λάμψης. Όλα τα looks που μας εντυπωσίασαν.

Σίγουρα αυτό το Σαββατοκύριακο του Απριλίου δεν ήταν ένα συνηθισμένο Σαββατοκύριακο για την Καλιφόρνια, η οποία ξεκίνησε να ζει σε ρυθμούς Coachella (έπεται και επόμενο ΣΚ). Celebrities, μοντέλα, bloggers αλλά και fans του μουσικού φεστιβάλ συγκεντρώθηκαν από όλο τον κόσμο στο  Indio της Καλιφόρνια προκειμένου να απολαύσουν τα αγαπημένα τους συγκροτήματα και καλλιτέχνες, υιοθετώντας μοναδικά festive looks.

Κι όπως πολύ σωστά θα αντιλαμβάνεσαι, το bohemian και gipsy στοιχείο ήταν, είναι και θα είναι κυρίαρχο τόσο στις στιλιστικές, όσο και στις beauty επιλογές. Ανέμελες πλεξούδες με κάθε λογής αξεσουάρ, rainbow hair, top knots, γενναιόδωρες δόσεις glitter και highlighter σε πρόσωπο και σώμα, εντυπωσιακά ασημένια κυρίως κοσμήματα, αλυσίδες στα μαλλιά, cat eye look, είναι μόνο μερικές από τις επιλογές τους.

Εκτός από  το φαντασμαγορικό show της Beyonce (σημείωσε εδώ οτι ήταν η πρώτη μαύρη γυναίκα που εμφανίστηκε ως βασική καλλιτέχνιδα στο Coachella), εμείς συγκεντρώσαμε τα πιο εντυπωσιακά χτενίσματα και μακιγιάζ των διάσημων κυριών από το πρώτο Σαββατοκύριακο του μεγαλύτερου μουσικού event του πλανήτη και στα παρουσιάζουμε για να πάρεις έμπνευση για τα δικά σου bohemian looks.

Alessandra Ambrosio

Lais Ribeiro

A post shared by Lais Ribeiro (@laisribeiro) on

Romee Strijd

A post shared by Romee Strijd (@romeestrijd) on

Gizele Oliveira

Sara Sampaio

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio) on

Elsa Hosk

A post shared by elsa hosk (@hoskelsa) on

Thássia Naves

A post shared by Thássia Naves (@thassianaves) on

Camila Coelho

A post shared by Camila Coelho (@camilacoelho) on

Taylor Hill

A post shared by Taylor Hill (@taylor_hill) on

XENIA

A post shared by XENIA (@xeniaoverdose) on

Alicia Roddy

A post shared by ghd hair (@ghdhair) on

 

Marta Carriedo

A post shared by MARTA CARRIEDO (@martacarriedo) on

Elle Ferguson

A post shared by Elle Ferguson (@elle_ferguson) on

 

Veronica Ferraro

A post shared by Veronica (@veronicaferraro) on

 

Negin Mirsalehi

Helen Owen

A post shared by Helen Owen (@helenowen) on

Δική μου αγαπημένη, η Taylor Hill

A post shared by Taylor Hill (@taylor_hill) on

Κεντρική Φωτογραφία:Instagram/ Camila Coehlo

SHARE

ΕΓΓΡΑΦΗ

LADYLIKE NEWSLETTER

Όσα θέλει μία γυναίκα στο email της

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ