Οι πιο δημοφιλείς λογαριασμοί στο Instagram στον χώρο της μόδας

Τα μοντέλα και οι designers που κέρδισαν φέτος τις περισσότερες insta-καρδούλες.

Μετά την εκθρόνιση της Gisele από την πρώτη θέση των πιο καλοπληρωμένων μοντέλων και την Kendall Jenner να γίνεται διάδοχος του τίτλου αυτού, οι νέες λίστες αφορούν ίσως στο μέσο που βασιλεύει πια στον χώρο της μόδας (και όχι μόνο), το instagram.

Δεδομένης της δύναμής του, αυτό το social medium, μπορεί να αυξήσει ή να μειώσει τις αμοιβές των μοντέλων ή όσων εμπλέκονται στη μόδα, να δημιουργήσει νέους επαγγελματίες στη βιομηχανία αυτή, αλλά και να αυξήσει ή να ρίξει τις πωλήσεις των μεγαλύτερων και διαχρονικότερων οίκων μόδας.

Ακολουθούν τα στατιστικά με τα fashion brands και τα μοντέλα που αγαπούν περισσότερο οι χρήστες του instagram.

Η φωτογραφία μοντέλου με τα περισσότερα likes

 

Η φωτογραφία designer με τα περισσότερα likes

 

Top 10 μοντέλα

  1. Kendall Jenner (@kendalljenner) 83.7M+ ακόλουθοι
  2. Cara Delevingne (@caradelevingne) 40.7M+ ακόλουθοι
  3. Gigi Hadid (@gigihadid) 36.7M+ ακόλουθοι
  4. Bella Hadid (@bellahadid) 15.6M+ ακόλουθοι
  5. Emily Ratajkowski (@emrata) 15.6M+ ακόλουθοι
  6. Chrissy Teigen (@chrissyteigen) 15M+ ακόλουθοι
  7. Gisele Bündchen (@gisele) 13.5M+ ακόλουθοι
  8. Miranda Kerr (@mirandakerr) 11.5M+ ακόλουθοι
  9. Candice Swanepoel (@angelcandices) 11.5M+ ακόλουθοι
  10. Adriana Lima (@adrianalima) 11.2M+ ακόλουθοι

Top 10 designers

  1. Chanel (@chanelofficial) 25M ακόλουθοι
  2. Louis Vuitton (@louisvuitton) 19.9M+ ακόλουθοι
  3. Gucci (@gucci) 18.9M+ ακόλουθοι
  4. Victoria Beckham (@victoriabeckham) 17.7M+ ακόλουθοι
  5. Dior (@dior) 17.7M+ ακόλουθοι
  6. Dolce and Gabbana (@dolcegabbana) 15M+ ακόλουθοι
  7. Prada (@prada) 13.9M+ ακόλουθοι
  8. Michael Kors (@michaelkors) 10.7M+ ακόλουθοι
  9. Calvin Klein (@calvinklein) 10.6M+ ακόλουθοι
  10. Versace (@versace_official) 10.5M+ ακόλουθοι

Μοντέλα που συζητήθηκαν περισσότερο φέτος

  1. Kendall Jenner (@kendalljenner)
  2. Gigi Hadid (@gigihadid)
  3. Gisele Bündchen (@gisele)
  4. Bella Hadid (@bellahadid)
  5. Cara Delevingne (@caradelevingne)
  6. Hailey Baldwin (@haileybaldwin)
  7. Adriana Lima (@adrianalima)
  8. Barbara Palvin (@realbarbarapalvin)
  9. Josephine Skriver (@josephineskriver)
  10. Emily Ratajkowski (@emrata)

Designers που συζητήθηκαν περισσότερο φέτος

  1. Dior (@dior)
  2. Hermes (@hermes)
  3. Louis Vuitton (@louisvuitton)
  4. Saint Laurent (@ysl)
  5. Topshop (@topshop)
  6. Balenciaga (@balenciaga)
  7. Burberry (@burberry)
  8. Balmain (@balmain)
  9. Chloe (@chloe)
  10. Ralph Lauren (@ralphlauren)

TAGS:

LADYLIKE SHOPPING

SHARE

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΑΣ

ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ